hirdetés »
MLM: átverés, vagy működő üzlet?
Házigazda: Sadist
'11.11.22 23:54 (@996) | Kiemelt üzenet
Fórumüzenetek: 22645
Ahogy a statból látom sokan a fórum részre érkeznek, és nem látják előtte a lényeget.
Ez egy MLM-ről írt blognak a komment része, fórumtopikként listázva.
Ha még nem olvastad, kattints ide!

Továbbá: NEM TOBORZÓIRODA! Aki nem a bloggal kapcsolatosan szól hozzá, vagy embereket akar toborozni, azokat a hozzászólásokat töröljük. E-mail cím és weblap link megadása is tiltott, ezeket szintén töröljük!
Módosította: cSuwwi ('11.11.22 - 23:56)
A hozzászólás nem regisztrált tagoknak ideiglenesen le van tiltva!
'13.01.14 04:08 (@172) | #463
Vendég
Még jó, hogy a pandastartnak köze nincs az MLM-hez, de "jó", hogy az emberek ezt is egybemossák azzal.
'12.09.16 20:44 (@822) | #460
Üzenetek: 21962, Aktivitás: 1 órával ezelőtt
Runner
gút blogger (Y)Ya drom történetének leghosszabb blogjáérthogy legyen már háromsamurai spirit
Itt a következő baromság, a pandastart. Gyorsan csináljátok meg a kezdőlapotokat, és keressetek havi 200.000 forintot! Gyorsan!

Csak szólok, hogy a "minden weboldal egy helyen egyetlen kattintással" fícsör már régóta benne van az összes valamirevaló böngészőben... De hát... kurva jó ez a pandastart, hogy minden látogatott weboldal egy kattintással elérhető, és még pénzt is keresek vele!
- Work like Hell -
'12.08.26 19:26 (@768) | #459
Vendég
Zsolt, most hogy a Zeek összedőlt hová tűntek a "képviselői"?
'12.08.19 11:44 (@447) | #458
Üzenetek: 3, Aktivitás: több mint 2 évvel ezelőtt
Úgy ahogy mondod. Ez a színtiszta pilótajáték iskolapéldája.
'12.07.15 13:18 (@512) | #457
Vendég
Zsolt!

Nincs termék! Ez az egyik legjellemzőbb tulajdonsága a pilótajátéknak.
10USD-t fizetsz havonta a semmiért a tagsági díjért? Ez lenne a termék? Ne nevettes már.
'12.07.14 11:19 (@430) | #456
Vendég
Üdvözletem.

Kezdeném azzal hogy én Zeekrewards-os tag vagyok már egy jó ideje úgy olvassátok kérlek amit írok :) Sajnos sok magyar forumon leszokták hurrogni a zeeket nem véletlenül hisz igaz ami igaz nagyon sok átverés van a neten (link nézegetés nem csinálsz semmit és gazdag leszel stb..) Ezzel ellenben a Zeek ténylegesen működő program s keresni is lehet vele persze nem vagyonokat szó szerint fizetés kiegészítést lehet vele szerezni és ki is fizetik!!!!! Viszont az is igaz hogy csak úgy értelmetlen belevágni. Ha nincs sponzorod hatalmas hátránnyal indulsz ezért érdemes meghívással regisztrálni.Az okai: 1. megkapod a bónuszokat amiért van sponzorod. 2. a sponzorod érdeke is hogy minél előbb sikereket érjél el így mindenben a segítségedre van, hogy pontos adatokat mondjak a 3ik hónap után ha minden nap csak egy hirdetést adsz fel (amihez minden segítséget oda add a zeek) a 3ik hónap utánra már ott fogsz tartani hogy HETI 40-50$ bónuszod lesz legrosszabb esetben is 30$ persze ha van sponsorod. Nézzük a legrosszabb esetet: hetente 30$ az annyit tesz hogy havi 120$ ebből lejön a 10$ tagsági díj azaz 110$árt fogsz kapni. (tegyük fel a $ nagyon nagy szarban van igy 200Ft a piacon) 110*200= 22.000 Ft kb ennyit keresek jelenleg én is talán egy kicsit kevesebbet de ennek meg van az oka (visszaforgatás). Aki elhiszi elhisz aki nem nem mindenkinek saját joga eldönteni hogy hisz e benne vagy nem! Akinek viszont felkeltette az érdeklődését és részletesen szeretne hallani róla netalán szeretné kipróbálni szívesen segítek neki és sponzorálom.

A kommentet köszönjük, de kérjük, a toborozást ne itt intézd. - János
Módosította: Dzenu ('12.07.14 - 12:29)
'12.05.06 17:55 (@705) | #454
Vendég
Kedves Fórumozó!

Ha érdekel vagy érint téged az MLM témaköre, szeretnék mutatni neked egy oldalt, ahol nagyon sok hasznos cikket információt olvashatsz ebben a témában. Sokat tanulhatsz ha ebben dolgozol vagy most szeretnél ilyenbe belevágni. Az oldal címe: Bocsi, de itt nem szeretjük a reklámokat, ez a blogbejegyzés nem erről szól. - Sysfox

Sok sikert!
Módosította: Sysfox ('12.05.06 - 17:57)
'12.04.18 16:31 (@647) | #453
Vendég
Én is vállaltam a nevemet és úgy írtam véleményt.

Ami pedig Gábor hozzászólását illeti az egy reklám link a végén. Nincs ezzel gond.
Ne mossuk már össze az illegális piramisjátékot az MLM-el. Ott le vannak írva a jellemzők. Viszont akárhogy is nézzük a DXN is egy piramis alakú, mint minden cég. De nem piramisjáték. És az sem jobb vagy rosszabb, mint más legális MLM cégek.

"MLM = Ha átvered az összes barátodat, bekerülhetsz abba a felső 2%-ba"
Ha az MLM az átverésre épülne akkor nem működne hosszútávon. Ezért nem működnek a piramisjátékok sokáig csak pár évig. Ha átvertem volna a barátaimat, vásárlóimat akkor biztos nem hívnának fel rendszeresen, hogy ezt vagy azt akarnak rendelni, vagy ha én hívom őket és megkérdezem, hogy rendelnek-e valamit akkor már eleve nem vennék fel a telefont, hogy ha nem lennének elégedettek a termékekkel.

Én sokmindenért hálás vagyok annak az embernek aki megkeresett ezzel a lehetőséggel. Azóta jobb lett az életem ami ha nem találkozom vele lehet soha nem következik be. És azok a barátaim és egyéb vadidegen emberek akik igent mondtak nekem ők is hálásak azért amiért megmutattam nekik ezt a lehetőséget.

Ha valaki pedig azt gondolja, hogy egy MLM cégnél csak lecsúszott és elkeseredett emberek vannak az nagyon téved. Az igaz, hogy az ilyen embereket is át lehet verni a piramisjátékokkal, viszont annak az értelmes emberek is áldozatul esnek. Mint pl az Emgoldex, egyre több a károsultja.
Sokkal inkább az a jellemző, hogy az értelmes emberek érnek el komoly sikereket egy legális MLM vállalkozásban is, mint ahogy a piramisjátékoknál is. A különbség az, hogy az MLM-ben nem hirdetik azt, hogy munka nélkül pénzt kereshetsz. Én még nem találkoztam ilyen LEGÁLIS MLM céggel. Mindenhol azt mondták, hogy 3-6 hónapos kitartó munkával lehet elérni egy stabil jövedelemszintet.
Az átverések viszont csak rövid ideig (pár évig) működnek, viszont 50 évet nem lehet csak átverésre alapozni.

Géza
'12.04.13 21:28 (@853) | #452
Üzenetek: 13246, Aktivitás: 19 órával ezelőtt
agyas
Hősies kitartásáértI love CARSMert JÓ:)Agyas
Vegre valaki,aki nevet vallalva ir velemenyt.
-Olyan nincs hogy nincs!-Akkó' van
'12.04.12 22:38 (@901) | #451
Vendég
Az emberek kapzsiságára, hiszékenységére vagy anyagi szükségleteire alapozva, sok ilyen rendszer virágzik jelenleg is, akik azt ígérik, fizessen be csak egy minimális összeget egyszer, s azért ők folyamatosan pénzt fizetnek vissza sokszoros mértékben, csak hozzon új és új embereket akik megteszik ugyanezt, mert sok kicsi sokra megy ugyebár! És bajban levő emberek, kisnyugdíjasok sokasága ugrik be a vélt meggazdagodási lehetőségnek, gondolva, hogy az MLM vagy ahogy sokan próbálják eladni „internetes munka” abból áll, hogy minél több embert kell beszervezni és rávenni arra, hogy rakjon be pénzt a „szuper világelső...cégbe!”
S beindul a gépezet, írodnak a jól megfogalmazott, csábító, kis munkával, óriási bevételt ígérő emailek – amik többnyire spam formában kerülnek a postaládák tömegeibe – illetve apró hirdetések, blogok, honlapok, hozzászólások amiknek mindnek egy a lényege, minél több embert átversz annál gazdagabb leszel, vagy ahogy valaki más fogalmazott: MLM = Ha átvered az összes barátodat, bekerülhetsz abba a felső 2%-ba, akik meg tudnak élni belőle! Nem csoda, ha a magyar ember meghallja azt a szót, hogy MLM azonnal behúzza a kéziféket, és a hirdetők zöme így keres munkát: Minden érdekel csak az MLM nem! Gondolom olvasott már ilyet!
teljes véleményem cikkem itt:http://otthonimunkahely.info/mlmatveres.html
Ez alapján elég könnyű eldönteni mi piramis és mi nem.
'12.04.09 19:36 (@775) | #450
Vendég
Kíváncsi lennék, hogy a zeekrewards-hoz mit szól a törzsközönség?
'12.03.30 16:23 (@641) | #449
Vendég
Ennyi volt a botanno. GAME OVER. A sok birka meg befizetett egy rakás pénzt.
Én megmondtam, hogy ez lesz, de persze mindenhol bizonygatták, hogy nem kamu NO COMMENT! Átverésnek jóvót!

http://mlm-atveres.blog.hu/2012/03/25/botanoo_osszedol_a_piramis

Az AutoPCL is ugyanezen az elven működik. Az is be fog dőlni hamarosan.
'12.03.12 21:07 (@880) | #448
Vendég
Az EUR-s
'12.03.12 20:59 (@874) | #447
Vendég
Akkor tuti piramisjáték. Ez a 250USD-s vagy EUR-s téma?
'12.03.12 18:37 (@775) | #446
Vendég
Engem az Autopclbe akartak beszervezni, a felépítés itt is hasonló az Emgoldexhez, csak a végén egy autót ígérnek!
'12.03.05 22:02 (@918) | #445
Vendég
A Talk Fusion az piramisjáték. Nekem nem volt szerencsém még hozzá.
Ahol pozíciót lehet venni az tipikusan piramisjáték. Az legális MLM-ben nem lehet pozíciót venni.
Ilyen még az Emgoldex meg a Botanoo is.
'12.03.05 20:32 (@855) | #444
Runner
gút blogger (Y)Ya drom történetének leghosszabb blogjáérthogy legyen már háromsamurai spirit
Na, itt a következő hülyeség, a Talk Fusion... megint be akartak szervezni.

Szervezz be magad alá két embert, azoktól jutalékot kapsz, miközben a cég szolgáltatásait reklámozd a neten. Ja, és apróság, vegyél közepes csomagot először 55.000 forintért, vagy nagyot 170.000 forintért.

Jaja, már veszem is!
Módosította: Sysfox ('12.03.05 - 20:32)
- Work like Hell -
'12.02.28 23:20 (@972) | #443
Vendég
Nem én nem értek pengén mindenhez. De elég sok orvos ismerősöm van. Meg vannak tapasztalataim is. Jók és rosszak is.
És a legtöbb orvos nem foglalkozik a betegével max felírja neki a havi gyógyiadagot aztán viszlát.
Kevés az az orvos aki felfogta már, hogy nem csak a sok kémiai sz@rt lehet a betegnek adni. Van, hogy szükséges, de sok esetben nem az.

Még a cukorbetegséghez, hgoy keresni se kelljen
http://www.informed.hu/betegsegek/betegsegek_reszletesen/endocrine/diabetes/?article_id=345 99

2. VITAMINOK, NYOMELEMEK, ÁSVÁNYI ANYAGOK
Egyes vitaminok és ásványi anyagok megkönnyíthetik a normális vércukorszint beállítását, mások a szövődmények kialakulását hátráltatják, vagy azok tüneteit enyhítik:

A beállítást segítik: króm ( 100-200 mikrogramm/nap), E-vitamin (400 E), magnézium (300-600 mg), mangán, kálium, niacin, C-vitamin, B-vitaminok. Az idegrendszeri szövodmények megelőzésére és kezelésére: B1-, B6-, B12vitamin, niacin, lecitin, alfa-liponsav, inozit, kolin.

A retinakárosodás megelőzésére és kezelésére: cink (10-40 mg/nap), szelén (50 mikrogramm), magnézium (300-600 mg), A-, C és E-vitamin.

A diabéteszes sebgyógyulási zavarok kezelésére: cink (20-40 mg /nap), A- és C-vitamin (az utóbbiból 2 x 500-1000 mg/nap).
'12.02.28 23:15 (@969) | #442
Üzenetek: 13246, Aktivitás: 19 órával ezelőtt
agyas
Hősies kitartásáértI love CARSMert JÓ:)Agyas
Elirmerésem, hogy Te mindenhez ennyire pengén értesz

:):):):)
'12.02.28 23:12 (@966) | #441
Vendég
Az orvosok egyébként baromira nem foglalkoznak a beteggel. Felírják az adott inzulin adagot aztán meg lőjjed. Nem foglalkoznak az alternatív gyógymódokkal. Kivételek persze vannak.
http://www.inzulinelhagyok.hu/alapelveink
'12.02.28 23:10 (@965) | #440
Vendég
Ha a szervezet egyáltalán nem termel inzulint akkor szükséges a bevitel. Viszont ha keveset de termel akkor van esély arra, hogy a beteg elhagyja az injekciót.
Annak meg talán te is utána tudsz nézni, hogy milyen anyagok, vitaminok stb segítik a normál vércukorszint fenntartását és visszaállítását. Nem egy helyen le van írva.
'12.02.28 22:15 (@927) | #439
Üzenetek: 22645, Aktivitás: anonym mód
drom developerfőnök
és vérbeli mlm-es megmagyarázza, csak figyelj :D
lesz gamma és delta is, csak még az orvostudomány se ismeri
Módosította: cSuwwi ('12.02.28 - 22:15)
Válasz Fabio Capello üzenetére (#438)
✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
'12.02.28 18:20 (@763) | #438
Üzenetek: 5829, Aktivitás: múlt hónapban
Teeto!
Lord of FM06 :)Lord of the League
A szervezet a hasnyálmirigy alfa (glükóztermelő) és béta (inzulintermelő) sejteinek segítségével finomhangolja a vércukorszintet. Olyan nincs, hogy a szervezet inzulin nélkül szabályozza a vércukorszintet.
'12.02.28 16:25 (@684) | #437
Vendég
"Sosem tagadtam, hogy nem segítheti elő a jobb vércukorszintet - azt állítottam, hogy amit nekem/ismerősöknek mondtak, miszerint nincs szükség inzulinra - ez baromság."

Miért lenne baromság? Ha a szervezet képes szabályozni a vércukor szintet és beáll egy normál értékre akkor nincs szükség inzulinra. Akkor minek kellene fölöslegesen nyomni az inzulint?
De ha valakinek nagyon magas és 22-ről lemegy 13-14-re már akkor is jóval kevesebbet kell "szúrni magát".
'12.02.28 14:56 (@622) | #436
Teeto!
én a saját tapasztalataimra, értesüléseimre hagyatkozom, nem az interneten böngészgetek és ugrik az arcomba az ilyesmi - lehet hogy ott nem állítanak ilyesmiket, de a való életben voltam már szem- és fültanúja.

Sosem tagadtam, hogy nem segítheti elő a jobb vércukorszintet - azt állítottam, hogy amit nekem/ismerősöknek mondtak, miszerint nincs szükség inzulinra - ez baromság.
'12.02.28 12:21 (@515) | #435
Vendég
"Naponta legalább két olyan esetről szerzek tudomást, ami - több mint valószínűleg - ilyen jellegű inzulinelhagyás szakorvosi konzultáció nélkül. "
Szerinted orvosi kunzultáció nélkül.

A gond akkor van amit te is írtál. Csak éppen már egyre több orvos javasolja az ilyen termékeket. Hogy miért? Mert vannak olyan termékek amik segítik a szervezetet a vércukorszint szabályozásban és jóval kevesebb inzulinra van szükség.
Nem az inzulint kell előállítani a szervezetben hanem a vércukor szintet kell csökkenteni. Ha szerinted az ilyen termékek hatására inzulint termel a szervezeted akkor óriási tévedésben vagy.

" Merthogy mindenhonnét folyik az "igyad a gyógyteát nem kell több inzulin" vagy a "napi egy tabletta, egy hónap után már szúrni se kell magad" " Mégis honnan folyik mindenhonnan? Én sehol sem látok ilyent.
Attól meg semmi baja nem lesz senkinek ha kipróbálja a termékeket és valóban csökken a vércukorszintje.
Attól még nem kell elhagyni az inzulinz egyik napról a másikra. Ez egy bullshit és azt érzem az írásodból, hogy eléggé eltúlzod a dolgokat és inkább csak a düh vagy valami egyéb szól belőled. Sőt méginkább az ismeretek hiánya miatt írsz ilyeneket.

Konzultálni meg rengeteg orvossal lehet akik napi szinten javasolják az ilyen termékeket. Nem kell ész nélkül csinálni.
'12.02.28 01:58 (@082) | #434
Teeto!
A C-vitaminos részéhez:

Engem kerestek már meg különböző csodaszerekkel. 14 éve vagyok inzulinnal kezelt cukorbeteg, nem most estem le a falvédőről. Mégis, hogy van képe BÁRKINEK ahhoz, hogy az életemmel játsszon? Merthogy mindenhonnét folyik az "igyad a gyógyteát nem kell több inzulin" vagy a "napi egy tabletta, egy hónap után már szúrni se kell magad" - ne haragudjanak az érintettek, de ilyen nincsen. Az inzulin egy hormon, sem növényben, sem csodabogyóban nem megtalálható. Kivonható sertéshasnyálmirigyből, előállítható szintetikusan - de biztos, hogy a gyógyteákban nincsen - már csak azért sem, mert FEHÉRJEALAPÚ hormon - ergo magas hőmérsékleten elhal.

És ennek ellenére, volt olyan időszak, amikor NAPI szinten hívogattak, hogy vegyem meg ezt meg azt. Sajnálatos, hogy az ilyen embernek LEHETETLEN elmagyarázni, hogy amit állít az bógusz, és nonszensz, ők úgyis a saját betanult dogmájukat fogják elhinni.

Lehet, hogy engem nem ejtenek át annyira könnyen a palánkon, de a Magyarországon regisztrált inzulinos diabéteszesek 60%-a 70 év felett van. Mindannyian tudjuk, hogy ez a korosztály közkedvelt célpontja a különböző marketingcégeknek. Vajon hány olyan van ezek közül, aki tényleg elhiszi a jótékony hatást, és elhagyja a számára életmentő inzulininjekciót? Megmondom neked - elég sokan. Naponta legalább két olyan esetről szerzek tudomást, ami - több mint valószínűleg - ilyen jellegű inzulinelhagyás szakorvosi konzultáció nélkül.

Egyszer s mind összefoglalva: lehet, sőt biztos, hogy a C-vitaminnak vannak nem-szintetikus formái, de rendkívül sajnálatos, hogy ezt olyan gyógyszerekkel is meg merik játszani, amin életek múlhatnak.
'12.02.26 18:00 (@750) | #433
Vendég
Soma22-höz lenne egy kérdésem.
Azt írta, hogy a szülei sok pénzt elköltöttek erre.
Mégis mennyi volt az a sok és pontosan mire lett elköltve? Van akinek a 1.5 millió sem sok és van kinek a 150e is sok.
Az Amway és a többi cég sem kötelezi az embereket arra, hogy otthoni raktárkészlettel rendelkezzenek. Ahol igen ott már eléggé érdemes elgondolkodni azon, hogy azzal a céggel érdemes-e komolyan foglalkozni. Azon kívül meg maximum egy kis telefonszámla fog növekedni úgy kb 3000-5000Ft/hó. Aki sokat telefonál meg dolgozik annál nyilván több lehet. Viszont ez egy hónapon belül visszajön. A benzint azért nem írom, mert nem kell hozzá autó. Nincs mindenkinek autója aki MLM-el kezd el foglalkozni és nem is szükséges hozzá feltétlen.
'12.02.26 17:07 (@713) | #432
Vendég
Kedves AGA! Erről van szó. Csak ezt kevesen értik meg, ahogy azt is, hogy az emberek nem szeretik az erőszakos embereket. Mondjuk sokan már azt is a személyük elleni támadásnak veszik, hogy ha valaki egy ilyennel megkeresi őket.
'12.02.26 16:41 (@695) | #431
Vendég
Sziasztok!

Én csak annyit tudok hozzászólni, hogy minden hálózat felépül. "Vagy veled, vagy nélküled!"

Én is foglalkozom MLM-el, de nem akarok senkire ráakaszkodni. Mert annál visszataszítóbb nincs. Kibeszélni az üzletből, nem szabad senkit. Akit érdekel az úgyis belevág. Én csak a hírt viszem. Küldök egy emailt, ha tetszik akkor beszélünk róla, ha nem , soha többet nem zaklatok vele senkit. Én sem szeretem az "ügynököket"!
'12.02.26 16:32 (@689) | #430
Vendég
Kedves Sysfox!

Én senkit nem akarok meggyőzni. Csupán leírom a tényeket.
Nem vonom kétségbe, hogy van aki megsértődik, mert ez valakit nem érdekel. Ez az ő szegénységi bizonyítványa és azt mutatja, hogy emberileg még bőven van hová fejlődni-e és még sok kudarc fogja érni. Ahogy azt sem vonom kétségbe, hogy van aki bénán csinálja meg erőszakos.
Ehhez nem kell az MLM, az emberek sokkal kisebb dolgok miatt is megsértődnek, sőt egy sportot vagy vállalkozást stb is lehet rosszul csinálni, de az, hogy az emberek nagy része nem tud focizni az még nem jelenti azt, hogy a foci rossz lenne. Pár ilyen eset leírása még nem objektív és ezek nem reprezentatív felmérések eredményei.

"Aki akar, az MLM-ezzen, de ne tukmálja rám, ha én nem akarom."
Szerinted én nem találkoztam ilyen emberekkel? Dehogy nem. Ahogy már korábban is írtam. De ez még mindig nem jelenti azt, hogy aki ilyen üzlettel foglalkozik az mind erőszakosan erőlteti az emberekre.

Talán már itt is leírtam, hogy van olyan ismerősöm akinek nem veszem fel a telefont, mert másfél év alatt legalább 6 üzlettel megkeresett már. És egyiket sem csinálta normálisan. Persze a miénkre azt mondja, hogy hülyeség. Mégis azt látom, hogy ő az aki össze-vissza kapkod és mindig mással foglalkozik.

Az ACN-nel engem is megkerestek. Semmi erőszakosság nem volt benne semmi tukmálás ha így jobban tetszik. Pusztán egy kb fél órában bemutatták, hogy miről is van szó. Én meg megmondtam, hogy nem érdekel. Azóta sem hívtak ezzel. Nem látom értelmét a videótelefonálásnak, és még új cég nem tudni, hogy mi lesz vele, plusz nincs magyar képviselete.
Az Emgoldexet nem ismerem, de ha nincs legalább öt éves a cég és nincs Mo-i képviselete akkor biztos nem érdekelne.
Az FLP az teljesen rendben van, már 15 éve működik hivatalos magyar képviselettel. Ez idő alatt már bőven bizonyítottak, ahogy az Amway is. És, hogy vannak-e ott erőszakos emberek? Igen vannak, ahogy az életben mindenhol vannak bunkó tahó főnökök is, meg sok normális is.

Még mindig nem tudom, hogy mit jelent az, hogy az MLM-ben csak az emberek 1%-a sikeres? Miben mérjük a sikert?
'12.02.26 16:02 (@668) | #429
Runner
Kedves Géza!

Győzködhetsz bennünket ítéletnapig akár, semmi sem fog változni. Legalábbis a mi hitünk nem.

Ha visszaolvasol, láthatod, egyikünknek sem konkrétan az MLM-mel van problémája, hanem azzal, hogy az MLM-es ismerőseid, szinte hülyének néznek, ha nem tudnak beszervezni maguk alá, mert "ez egy kihagyhatatlan lehetőség, amivel megalapozhatjuk a jövőnket", et cetera, et cetera, et cetera...

Szinte megsértődnek, hogy téged ez nem érdekel, pedig nem. Így jártam a Forever Living Products (vagy mi), az Emgoldex, az ACN esetében is, de engem akkor sem érdekelnek ezek, ha piramisjáték, ha nem, ha MLM, ha nem. Nem érdekel.

Aki akar, az MLM-ezzen, de ne tukmálja rám, ha én nem akarom. Pláne, ne sértődjön meg ezen!

Ketyeg az óra, fél évet adtam az emgoldexes ismerősömnek, májusban felhívom, hogy itthon vannak-e még, mert nagyon akarta, hogy belépjek, mert ők ebből külföldre fognak menni! Még itthon vannak, tehát húzzanak bele! :)
Módosította: Sysfox ('12.02.26 - 16:02)
- Work like Hell -
'12.02.26 15:19 (@638) | #428
Vendég
Sejtettem, hogy erre a kérdésemre nem jön válasz, mert ha valaki venné a fáradtságot és nem csak a hülyeségeket írkálná le akkor rájönne, hogy mit is jelent pontosan az 1%.

"Kapásból megtaláltam, hogy a céget 1975-ben beperelték - míly meglepő - piramisjáték miatt. Igaz, 1979-ben nem találták bűnösnek."
Igen az emberek tudatlanok és buták, így egy rakás céget feljelentettek már piramis és pilótajáték miatt. Ebben semmi meglepő nincs.
És pont az emberi tudatlanság miatt tiltották be Franciaországban vagy Kínában.

Hallottam már azt is, hogy az Aloe-s cég termékéről egy idióta török orvos kitalálta, hogy ha az emberek megisszák akkor meghalnak tőle. Bullshit! És egy idióta ellenkampányba kezdett a TV-ben, rádióban, az újságokban. Végül nagyon kevesen vásárolták a terméket. Természetesen mivel nem volt semmi alapja az orovos kiejelentésének idővel a forgalom is helyreállt és jelenleg is óriási a forgalom abban az országban.

Az emberi hiúság, írigység és butaság határtalan. Sok az idióta ember aki csak ártani akar a másiknak alaptalanul is.

Többször hallom, hogy az MLM-ben lévő embereket bepalizzák meg átverik. Nyilván VICC, főleg akik veszik a fáradtságot és utána néznek az információknak. Nem az ilyen blogokon ahol csak a leszólás meg a ferdítés megy, hanem hiteles forrásokat keresnek.
Ennek köszönhető, hogy rengeteg ügyvéd, orvos, mérnök, vállalkozó stb csatalkozik különböző MLM cégekhez.

A másik szintén ilyen hülye állítás, hogy csak a lecsúszott meg gyenge személyiségű, elkeseredett embereket lehet ezzel bepalizni. Na pont ők azok akik nem fogják komolyan venni a dolgot.
Viszont van vak, siket, tolókocsis stb aki sikeres ezekben az üzletekben. Mert itt tényleg mindenki egyenlő.
'12.02.25 19:55 (@829) | #427
Vendég
javítás:
*- keres 30-40e-et havi 8-15 órás melóval vagy
'12.02.25 19:54 (@829) | #426
Vendég
És most térjünk vissza az 1%-os kérdésre amire még nem tudott senki sem választ adni.

Mikortól számít valaki sikeresnek?
Ha mellékesként
- ingyen van a saját fogyasztása vagy
- keres 30-40e-et havi 8 órás melóval vagy
- keres 70-100e Ft-ot havonta havi 20-40 óra melóval vagy
- keres 150-250eFt-ot havonta 30-60 óra melóval vagy
- keres 400-500e-et havonta 40-70 órával (van aki még ekkor is megtartja az állásást, mert azt is szereti vagy egyéb ok miatt)
- keres 1milliót, 5milliót, 15miliiót havonta vagy még többet? A legfelsőbb szinteken már munka nélkül is lehet pénzt keresni, de aki ekkor már nem dolgozik az nagyon ritka. Sokan még ekkor is dolgoznak, hogy másoknak segítsenek még akkor is ha nekik ebből semmi anyagi előnyük nem származik.

Szóval kire vonatkozik ez az 1%?

Amíg erre nincs válasz addig csak a levegőbe beszélés van.
'12.02.25 19:47 (@824) | #425
Vendég
"Felmerülhet az emberben a kérdés, hogy vajon miért is nem lehet ezeket boltban kapni? Elvégre ezek mind jó nevű, minőségi, bejáratott termékek. Reklámra már nem lenne szükségük, csak ki kéne rakni a polcra, és vinnék mint a cukrot."

Erre már megadtam a választ amikor idéztem a hagyományos és az MLM vállalkozás összehasonlítását. Az emberek nem rohannak be egyből a boltokba.

"Nem tudtam eldönteni, hogy a srác tényleg hisz ebben, vagy pedig csak barátian mosolyogva gusztustalan módon be akar palizni engem is. A szülei már 15 éve benne vannak ebben az üzletben, és mégsem láttam a ház előtt luxus autót, értékes karórát, vagy akármit, ami utalna arra, hogy ők ebből tényleg degeszre keresték magukat."

Biztos, hogy már 15 éve ezzel foglalkoznak? És ha igen akkor napi szinten mégis mennyit foglalkoznak ezzel?
Én is találkoztam már nagyképű "suhanccal" akinek csak a szája volt nagy és el volt szállva magától. De ez még mindig nem azt jelenti, hogy a rendszerrel van a gond.
Van egy rakás nagyképű vállalkozó is a hagyományos vállalkozók között is. Sőt van egy rakás nagypofájú nagyképű ember az alkalmazottak között is.
Az pech ha valaki pont ilyenbe botlik. Az ilyenek fogják leghamarabb abbahagyni.
'12.02.25 19:42 (@821) | #424
Vendég
Az oktatási részhez csak annyit, hogy ha valaki fejlődni akar akkor bizony költenie kell magára. A legtöbb ember minden sz@rra elkölti a pénzt csak saját magára nem. A tudást sehol sem adják ingyen és nem kötelező szemináriumra járni.

Az meg, hogy mi a szekta inkább nem mennék bele. De, hogy a szerző komoly ismerethiányban szenved a szektát illetően az világos.

"Ha bemegy az ember akármelyik gyógyszertárba pár száz forintért kap 100 vagy akár 500 mg-os C-vitamin tablettát is"
Igen szintetikus vackokat lehet olcsón venni. Milyen érdekes, hogy egyre több kutatás eredményeképpen jönnek rá, hogy a szintetikus vitaminok mennyi kárt is okoznak a szervezetnek. Az olcsó gagyi C-vitamin készítményekben nincs más csak aszkorbinsav meg tömegnövelő.
Köszönöm de inkább többet fizetek érte, mint hogy a gagyi minőségtől legyen valami bajom.
http://denesotto.hu/cikkek/rak-es-szivinfarktus
http://www.webbeteg.hu/cikkek/egeszseges/28 85/termeszetes-es-szintetikus-vitaminok
'12.02.25 19:27 (@810) | #423
Vendég
Egy ferdítés:
"Aki kicsit is elgondolkodik rájöhet, hogy ez a módszer pont azt ösztönzi, hogy ne mi magunk adogassuk el a termékeket, hanem keressünk "üzlettársakat"

Ha nincs saját forgalmam akkor nem kapok bónuszt. De már eleve az is, hogy eladni a terméket. Egy vicc. Főleg, hogy eladni csak annak lehet aki hajlandó vásárolni. Akkor meg miért nem megvásárlásra kínálok valamit? ja, hogy ez az igazság és nem mindenki eladni akar és rásózni a másikra a cuccot.
Abból biztos nem lesz elégedett vásárló akire rásóztak valamit és nem azért vásárolt, mert ő maga akarta megvenni a terméket, hanem lerázni akarta az illetőt.
Márpedig egy ilyen üzletben az első és legfontosabb dolog az elégedett törzsvásárlói tábor kialakítása.
'12.02.25 17:02 (@710) | #422
Vendég
Engem nem zavar, hogy téged nem érdekel. Engem csak az zavar, hogy az ilyen emberek óriási ferdítéseket meg baromságokat tudnak itt leírni. És kb az 1%-uk igaz.
Én elhiszem, hogy valakinek nem tetszik ez az értékesítési mód. Nekem meg az nem tetszik, hogy a pofámba nyomják a szórólapot, meg, hogy tele vannak a filmek idiótábbnál idiótább reklámokkal.

Az, hogy te elhiszed, hogy ez csak 1% az a te dolgod. Az nem a rendszer hibája, ahogy az sem, hogy te nem tudsz vállalkozóként gondolkodni. Nem nem az MLM-ről beszélek, hanem úgy általában a vállalkozásokról. Mert a hagyományos vállalkozások 97%-a nem éli meg az 5 évet sem. És ha már az 5 évet megélte az még nem jelenti azt, hogy az sikeres és jól jövedelmező vállalkozás.

Szóval vissza térve az 1%-ra amire még mindig nem tudott senki válaszolni, mi is az az 1%-os sikeres ember az MLM-ben? Ezt nem ártana konkretizálni, mert enélkül ez csak a levegőbe beszélés.
'12.02.25 16:54 (@704) | #421
Vendég
""Amwayeztünk(szüleim, még az induláskor, amikor minden "sikeres"), sok pénzünk bánta. Undorítónak tartom."

Egyébként ez is egy óriási tévedés, hogy csak az sikeres aki az elején kezdi. Érdekes, hogy nálunk minden hónapban átlagosan van 5-7 olyan ember aki elér egy 500e Ft-os fizetést. kb 15-30 aki havi 350e-et keres. És még ezek között is van aki ezt nem főmunkaidőben csinálja hanem csak úgy "mellékesként". Akik meg ennél kevesebbet keresnek és újak azok nagy része csak mellékesként csinálja és nem főmunkaidőben.

Szóval mit is takar az, hogy csak az 1% sikeres? Továbbra is várom a konkrétumot.
'12.02.25 16:35 (@691) | #420
'12.02.25 16:33 (@690) | #419
drom developerfőnök
Az összes mlm-es "bizonygatásnál" már akik eddig is voltak minket "téríteni" azt nem értem, hogy nektek miért FÁJ, hogy minket ez nem érdekel, semmilyen módon? Az itt lévők közül szerintem soha-senki nem ment el másik fórumra fröcsögni, hogy ilyen vagy olyan szar az egész. Itt kibeszéltük, mindannyian egy véleményen vagyunk (azóta is, mert ez egy 2007-os írás).

Magyarán örülünk hogy ilyen sikeres vagy, de meggyőzni nem tudsz szerintem senkit. De mint lentebb írtam, szeretjük az ilyen megmondó embereket, mert reggel a kv mellett szoktam röhögni az ilyeneken (reggeli 9gag pótlék)...
'12.02.25 16:19 (@680) | #418
Vendég
Ami kimaradt a hagyományos vállalkozásoknál sem jobb sőt rosszabb az arány a sikeres embereket illetően, mint az MLM-nél. Csak az MLM-nél nincs óriási kockázat.
Ez az 1% konkrétan mit is takar? Ismét megkérdezem, mert még mindig nem kaptam rá választ.
'12.02.25 16:16 (@677) | #417
Vendég
Korábban volt más vállalkozásom azon tényleg buktam. Nem sokat, de buktam. Mégsem írogatom mindenhová, hogy mekkora baromság vállalkozásba fogni. Pedig rengeteg ember van aki nálam sokkal többet bukott és mégsincs tele a net azzal, hogy belekezdtem egy vállalkozásba és belebuktam.
Persze ehhez fel kéne fogni, hogy mi is az, hogy vállalkozás. Nekem is van olyan ismerősöm aki abbahagyta az MLM-et. Mindent fel lehet adni és abba lehet hagyni nem csak ezt. Találkoztam olyanokkal akik azt mondták, hogy megvették a drága induló dobozt és most ott van a TV alatt. PErsze ahhoz már hülye meg lusta volt, hogy elolvassa a szerződést, hogy ha nem akarja csinálni akkor a cég visszavásárolja tőle a termékeket. Aki meg ennyire hülye azon nem is csodálkozom, hogy sikertelen.
'12.02.25 16:09 (@672) | #416
drom developerfőnök
mert nem vagy tag, unregeknek nincs ilyen "kegy"
'12.02.25 16:08 (@672) | #415
drom developerfőnök
az ilyen típusú "vállalkozásba" jó eséllyel (min. 80%) az ismerősök ajánlják rángatnak bele (vagyis olyan akit ismersz, valamennyire talán adsz is a véleményére, ezért teszel egy próbát).
ez a kis közösség, aki ide jár, az elmúlt évek alatt elég jól kiismerte egymást, mert mindenről beszélgetünk, és pl. soma is több mint 5 éve tagként van itt, inkább hiszek neki, és elkerülöm messzire, mint neked.

de amúgyis, több mint 400 komment volt eddig, olvass vissza, nem csak fröcsögni jöttek ide látogatók. volt aki úgyanúgy elítélte, sőt még olyan is aki számokkal próbálta bizonyítani. lehet hogy csőlátásunk van, de nem is nagyon van az ismerősi körömben, aki mlmezik (vagy ha mégis megpróbálta sikerként élte meg). lehet hogy 100-ból 1 embernek bejön (talán neked), de 1%-os aránynál nem igazán motivál, hogy megpróbáljam. ennyi erővel lottózhatnék is, talán nyerek... (de inkább nem)
Ismerek olyanokat (sajnos elég sokat) akik 20-30- mégtöbb éve játszanak (lottó) és 3-asnál nagyobb nyereményük nem volt. nincs szerencséjük mondhatnánk. hát jah.
(kicsit elkanyarodtam de nagyjából kivethető mit akartam)
'12.02.25 16:07 (@671) | #414
Vendég
Most várom erre a részletes leírást:
Akkor mit és hogyan lehet elbukni? !!KONKRÉTUMOT!!

Miért nem leeht itt szerkeszteni a hsz-eket?